BABY SIGNS® – Znaková řeč pro batolata

Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob, jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím, než je schopné mluvit. V České republice je známa od roku 2008, ale ve světě se znakování s miminky a batolaty používá už přes 20 let. Znakující miminka a batolátka tak získávají jedinečnou možnost podělit se o svůj svět se svými nejbližšími a rodiče si užívají větší pohody, která zavládne, když se dozvědí, co jejich ratolest chce, bez slziček a nářku.

Program znakové řeči pro slyšící batolata Baby Signs® byl vyvinut profesorkami vývojové psychologie Kalifornské Davis University – Lindou Acredolo, Ph.D. a Susan Goodwyn, Ph.D. Ty účinky znakování podrobně a dlouhodobě zkoumaly již od roku 1982 a výsledky jejich výzkumu prokázaly, že znakování pomáhá položit pevné základy efektivní komunikaci, které s dětmi zůstanou dlouho poté, co se naučí mluvit a znakovou řeč opustí. Schopnost efektivně komunikovat vede k úspěchům ve škole, v práci i v osobním životě. Zejména v době, kdy se dětská mysl rapidně vyvíjí, umění dorozumět se posílí dětskou sebedůvěru a usnadní navazování kontaktů s ostatními dětmi i dospělými. Výsledkem je posílená emoční inteligence a nadprůměrné komunikační dovednosti. Miminka a batolata tak dokáží pomocí znaků vyjádřit, co potřebují, co je ve světě kolem nich zaujalo a také, jak se cítí.

V nabídce jsou semináře pro rodiče a kurzy pro děti od 6-36 měsíců Znakujeme se zpěvem a hrou 1 a 2, i řada materiálů, které rozvoj komunikace dětem usnadní.

Baby-Signs---Znakovani

Reklamy